Vážení fanoušci a návštěvníci akce Back to 1945,

V loňském roce se nám pro všechnu práci, ale i některé nepředvídané překážky, tradiční plzeňský dobový večírek uspořádat nepodařilo. Mrzelo to Vás i nás, a ještě jednou se Vám za to omlouváme.

Jak již někteří z Vás správně připomenuli, je leden a my jsme v říjnu slíbili, že Vás budeme informovat, jak to případně bude s akcí Back to v roce 2018. Možností bylo uskutečnit náš dobový večírek ještě v době v tradiční plesové sezóně, tedy na přelomu ledna a února. S tímto jsme také k organizaci akce přistoupili.

Bohužel jsme se nesetkali zcela s podporou a pochopením tohoto rozhodnutí, ale naopak s urážkami a výčitkami. Což nás samozřejmě velice mrzí, a to už jen z důvodu že jsme se vždy snažili večírek Back to 1945 zachovat pro komunitu členů vojensko-historických klubů a fanoušků 30. a 40. let 20. století, od které bychom očekávali férovější a přátelštější vztah.

Poslední roky se také organizace Back to 1945 bohužel nese v pachuti toho, že cokoliv uděláme v dobré víře pro návštěvníky, bude částí z nich vždy zatraceno. Jak bylo již výše řečeno, tak v loňském roce jsme se dostali do časové tísně a nestihli jsme včas skloubit možnosti sálu, kapely a víceméně ani nás samotných. A i když jsme doufali, že se podaří večírek jednoduše přesunout o dva měsíce na leden či únor letošního roku, ani to se neukázalo proveditelné. Nicméně někteří z řad našich návštěvníků nabyli přesvědčení, že pořádání večírku Back to 1945 je pro nás povinností, a to za každých okolností. Paradoxem je, že ti, co s kritikou v uplynulých týdnech nešetřili a o dobový večírek stáli zjevně nejvíce, sami nikdy nepřišli s podporou a nabídkou pomoci, které jsme se ale naopak dočkali od některých jiných z vás.

Ovšem pojďme si říci tu zcela základní informaci – XI. ročník dobového večírku Back to 1945 se uskuteční s ročním odkladem v tradičním čase, tedy v období listopad/prosinec 2018. Jako vždy zveme všechny milovníky dobové zábavy 40. let, členy klubů vojenské historie, swingaře a ostatní, kteří si již k tomuto specifickému večírku vytvořili vztah. Budeme se na Vás těšit a uděláme vše pro to, abyste si večer užili. Jak jsme deklarovali již dříve, tradici bourat rozhodně nechceme!

Těšíme se na viděnou na XI. ročníku dobového večírku Back to 1945, kde si jistě připomeneme i významné výročí naší republiky!

KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň
organizátoři Back to 1945