Těší nás, že ohlasy hostů byly již na místě pozitivní, přestože jsme sami měli veliké obavy, jak budou některé změny přijaty. Změna v občerstvení byla tedy cílená a zdá se, že pro většinu hostů snad i příjemná. Naproti tomu musíme přiznat, že absence půlnočního vystoupení nebyla původně plánována a omlouváme se za ni všem, kteří nějaké vystoupení očekávali. Příště se to vynasnažíme napravit. Letos nám to naštěstí vynahradila inovace našich přátel z účinkujícího Pilsner Jazz Bandu, který se během večera rozrostl na Pilsner Little Big Band a na hudbě to bylo opravdu znát.

Bohužel se ukazuje, že při výši dnešních nákladů již není udržitelné vybírat tak nízké vstupné, na které jsme byli zvyklí od samého počátku plzeňských Back to 1945. Již letos jsme museli cenu vstupného navýšit o dvacet korun, a i to bylo téměř nedostačující na pokrytí veškerých nákladů při zachování standardu akce, který bychom chtěli ještě do budoucna vylepšit. I přesto se však budeme nadále snažit držet cenu co nejpříznivěji pro všechny návštěvníky.

 Někteří si mohli na našich tvářích povšimnout chmurných výrazů, především z kraje večera. Trápil nás přístup některých lidí, kteří si před večírkem zamlouvali přehnané množství míst k sezení u stolů a následně se omlouvali den dva před akcí, případně se neomluvili vůbec. A i když se někteří dostavili, počty skupin ne vždy odpovídaly nahlášeným rezervacím. Pohled na prázdná sedadla pro nás nebyl veselý. Inu, příště se na možnosti hromadných rezervací více zaměříme a budeme muset nastolit přísnější pravidla, aby již k takovým situacím nedocházelo a mohli prázdných míst využít lidé, kteří by opravdu jinak dorazili.

Rozhodně však děkujeme všem, kteří se na letošní Back to 1945 skutečně dostavili a celý večer si s námi užili. Akce byla určena výhradně Vám, Vaší zábavě a společnému setkávání. I když s tím někdo operuje každý rok, tahle akce se vážně nedělá pro něčí zisk, on z ní totiž žádný není.

Takže ještě jednou díky a budeme se těšit v příštím roce na již desátém ročníku dobového večírku Back to 1945! Kulatý ročník nás zavazuje k tomu, abychom si dali pořádně záležet!

organizační tým Back to 1945
KVH Tommy & Yankee

 P. S.: Budeme rádi, když se s námi podělíte o fotografie, které jste na Back to 1945 pořídili. Posílat nám je můžete na email či na Facebook. Kdo chce být „in“, může zkusit použít hashtag ‪#‎Backto1945Pilsen, třeba se nám chytne.